Dzisiaj mamy niedziela, 19 sierpnia 2018
2015-10-09
KOMUNIKAT NR 15 z dnia 6 października 2015 r. POROZUMIENIE WIELKOPOLSKIE
miniaturka

Informujemy, iż w następstwie dzisiejszego protestu na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi ukazał się komunikat (w załączeniu), który w sposób nierzetelny i specjalnie wprowadzający w błąd odnosi się do następujących faktów:

 

  • Ministerstwo, jako swoją inicjatywę przedstawia wcześniejszą deklarację Pani Premier Rządu RP Ewy Kopacz o wyasygnowaniu 2 mld PLN dla wszystkich urzędników w Polsce. Ministerstwo zapomniało w komunikacie napisać, iż inspekcja weterynaryjna dostała te pieniądze jak  wszystkie inne urzędy w kraju dwa miesiące temu począwszy od 1 stycznia 2016 r. Największe podwyżki dostało województwo podlaskie - 14% , najmniej zachodniopomorskie 5%.
  • Dzisiejszy protest odnosił się do środków finansowych, które wynikają z przepisów prawa i które powinny być wyasygnowane począwszy od 2009 r,
  • W dniu 5  października 2015 r. nie miało miejsca spotkanie sygnatariuszy Porozumienia Wielkopolskiego w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
  • Od kwoty 517 mln, którą należy wyasygnować z budżetu państwa na Inspekcję Weterynaryjną należy odjąć kwotę 265,6 mln, która obecnie przeznaczona jest wynagrodzenia w IW.
  • Wzrost wynagrodzeń o 1200 zł. na każdy etat w Inspekcji Weterynaryjnej rozłożona na dwa lata począwszy od 1 stycznia 2016 roku oznaczałoby wyasygnowanie nie 94 mln tylko 86 mln rozłożone na dwa lata, a więc 43 mln rocznie i 15 mln rozłożone na dwa lata dla lekarzy wyznaczonych do czynności urzędowych, a więc 7,5 mln rocznie.

Stwierdzenie, iż Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie posiada i nie może wydatkować środków budżetowych, które mogłyby zostać przeznaczone na zwiększenie wynagrodzeń pracowników szczebla terenowego Inspekcji Weterynaryjnej  jest co najmniej kuriozalne.  Nie przeszkodziło to Ministrowi przeprowadzić regulacji plac w podległym sobie ARiMR i podnieść wysokość statystycznego etatu na poziom 8 do 10 tys. złotych. Świadczy to o głębokim relatywizmie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w traktowaniu podległych sobie instytucji.

W imieniu Porozumienia Wielkopolskiego:

Prezes KRL-W  lek. wet. Jacek Łukaszewicz;

Przewodniczący OZZLWIW lek. wet. Bogusław Knaflewski;

Prezes OSLWWP „Medicus Veterinarius” lek. wet. Jacek Sośnicki;

Przewodniczący SK NSZZ Solidarność Prac. Wet. dr wet. Lech Rybarczyk.

Ważne informacje dla członków MILW
Rejest Zakładów Leczniczych dla Zwierząt

dokumenty wzorcowe

przemieszczanie zwierząt domowych

wydawanie paszportów

informacje dla nowowstępujących

Baner Kasjer

oferta terminali

graphics by kordian©, code by ml© 2011