Aktualności

I Mistrzostwa Polski Lekarzy Weterynarii w Narciarstwie Klasycznym – Rejviz 2017

Data

9 stycznia, 2017

Opis

Zapraszamy na I Mistrzostwa Polski Lekarzy Weterynarii w Narciarstwie Klasycznym, organizowane przez Opolską Izbę Lekarsko-Weterynaryjną w Rejviz (Republika Czeska, 15 km od przejścia granicznego w Zlatych Horach) w terminie 4–5 lutego 2017 r. Zachęcamy do udziału w zawodach wszystkich lubiących ruch na świeżym powietrzu, bez limitu wieku, nawet bez doświadczenia biegówkowego. Może właśnie wtedy narodzi się nowa pasja? Zapraszamy także kibiców, którzy wspólnie z zawodnikami będą uczestniczyć w ceremonii zakończenia zawodów.

 

Informacje organizacyjne:

1. Zawody odbędą się na płaskowyżu Rejviz w Czechach – 15 km od polskiej granicy, miejsce jest niezwykle urokliwe, położone 780 m n.p.m. w Jesenikach. Zbiórka uczestników w strojach sportowych i ze sprzętem narciarskim 4 lutego 2017r. – godz. 12.00 przy pensjonacie Ferovka, Rejviz 58 (http://www.ferovka-rejviz.cz/). Do godz. 12:30, przy stoliku sędziowskim należy odebrać numer startowy i zapisać się na listę startową. Szczegółowy program i trasa zawodów wraz z imiennym podziałem na kategorie wiekowe zostanie ogłoszony po rejestracji uczestników tydzień przed spotkaniem, gdy będą już znane warunki pogodowe. Dla seniorów przewidujemy trasę R1 o długości 4,7 km, ze startu wspólnego, kategoria mini-junior i junior będzie rozgrywać biegi na trasach 100-200m oraz 200-300m. Lekarze weterynarii wraz z rodzinami nie ponoszą kosztów uczestnictwa w zawodach sportowych i ceremonii rozdania nagród.

2. O godz. 17.00 w pensjonacie Ferovka rozpocznie się ceremonia wręczenia nagród dla zwycięzców poszczególnych kategorii oraz certyfikatów dla wszystkich uczestników naszych Mistrzostw. Po niej zapraszamy do udziału w biesiadzie (przewidziany jest tradycyjny posiłek na modę czeską).

3. W niedzielę 5 lutego 2017 r. po śniadaniu planujemy narciarski spacer po płaskowyżu                i odwiedzenie Malého mechového jezírka – unikalnego na skalę europejską, najwyżej położonego jeziora w Republice Czeskiej, idziemy całą ferajną na sankach, nartach, jak kto da radę.

3. Istnieje możliwość rezerwacji noclegu w pensjonacie Ferovka w cenie: 399 Kč/dorosły, 289 Kč/dziecko 3–6 lat, dzieci poniżej 3 lat bezpłatnie wraz z rodzicami. Można wykupić śniadanie w cenie 90 Kč/osoba (50 Kč dzieci 3–6 lat). Liczba miejsc noclegowych ograniczona!

4. Zawodnicy zobowiązani są do zabrania stroju sportowego oraz zabezpieczenia we własnym zakresie nart, butów i kijów. W pensjonacie działa wypożyczalnia sprzętu, ale rezerwacji każdy dokonuje indywidualnie zgodnie z własnymi potrzebami. Można też przywieźć sprzęt wypożyczony w miejscu zamieszkania.

5. Organizatorzy nie zapewniają dodatkowego ubezpieczenia. Uczestnicy zawodów są świadomi odniesienia ewentualnych kontuzji. Każdy bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność (odpowiedzialność za dzieci ponoszą rodzice).

6. Wjazd na płaskowyż tak od zachodu przez Jesenik, jak i od wchodu ze Zlatych Hor, jest dość stromy, może być konieczność skorzystania z łańcuchów śniegowych. W Czechach muszą być zamocowane łańcuchy na kołach (na osi napędowej) podczas poruszania się na ośnieżonych i odpowiednio oznakowanych drogach („Zimni vybava”) oraz od 1 listopada do 31 marca opony zimowe

7. Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, adres e-mail, telefon kontaktowy, rok urodzenia (w przypadku zawodników) oraz deklarację udziału w zawodach prosimy kierować do Komandora Zawodów Magdaleny Kruk-Kuchcińskiej (mail: krukuss@o2.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 604182010), która udziela też informacji na temat spotkania i zawodów. Zgłoszenia przyjmujemy do 21 stycznia 2017r.

Bieżące informacje zamieszczane będą na FB – fanpage Opolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej.

 

Marek Wisła

prezes OILW

 

 

Inne Artykuły

Regaty

23 maja, 2024

Piknik 22.06.2024 r – Park Strzelecki w Krakowie

23 maja, 2024

Komunikat odnośnie „życia wet.”

22 maja, 2024
OILW rezygnacja z Życia Weterynaryjnego

Oświadczenie ws. Amvet

16 maja, 2024
W związku z licznymi skargami dotyczącymi kampanii informacyjnych podejmowanych na terenie miasta Kr...