Aktualności

Komunikat dotyczący, zwrotu kosztów leczenia, profilaktyki oraz wydania paszportu dla zwierząt towarzyszących uchodźcom z Ukrainy przez polskich lekarzy weterynarii

Data

6 kwietnia, 2022

Opis

Szanowni Państwo,
Prezesi Rad Okręgowych Izb Lekarsko-Weterynaryjnych,

Europejska Federacja Lekarzy Weterynarii (FVE) i Europejska Federacja Stowarzyszeń Weterynaryjnych Zwierząt Towarzyszących (FECAVA) dzięki wsparciu Humane Society International (HSI) i partnerów uruchomili program Vets for Ukraine Pets.
Program ten pozwoli lekarzom weterynarii z 38 krajów, w tym również polskim lekarzom weterynarii, uzyskać zwrot kosztów leczenia, profilaktyki oraz wydania paszportu dla zwierząt towarzyszących uchodźcom z Ukrainy.
W związku z powyższym przesyłam poniżej maila z FVE zawierającego niezbędne linki oraz informacje umożliwiające skorzystanie z programu z prośbą o rozpowszechnienie go wśród lekarzy weterynarii członków Państwa Izby, pracujących w zakładach leczniczych dla zwierząt.
Zwracam uwagę na fakt, że w poniższym mailu znajduje się kod dostępu do formularza zgłoszeniowego, którego wypełnienie umożliwia ubieganie się o zwrot kosztów leczenia weterynaryjnego zwierząt ukraińskich uchodźców. Celem uniknięcia nadużyć uprzejmie proszę o nieudostępnianie publiczne kodu, a jedynie przekazanie go lekarzom weterynarii pracującym w zakładach leczniczych dla zwierząt i posiadających czynne prawo wykonywania zawodu.

Z poważaniem
lek. wet. Marek Mastalerek
Prezes Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej

Inne Artykuły

Informacja o wysyłce paszportów dla zwierząt towarzyszących

25 kwietnia, 2024
Uprzejmie informujemy że paszporty dla zwierząt towarzyszących są wysyłane do dnia 26 kwietnia 2024,...

SPOTKANIE EMERYTÓW

23 kwietnia, 2024
  Uwaga Seniorki oraz Seniorzy Lekarze Weterynarii z terenu województwa małopolskiego. Działają...

WIW Kraków – informacja o wiosennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

8 kwietnia, 2024
Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii uprzejmie informuje, że w dniach od 20 do 26 kwietnia 2024 ...

Życzenia Wielkanocne

26 marca, 2024