UŻYTKOWANIE I PATOLOGIA ZWIERZĄT LABORATORYJNYCH
Studia upoważniają uczestników do uzyskania certyfikatu ukończenia szkolenia oraz zdawania państwowego egzaminu specjalizacyjnego celem uzyskania tytułu specjalisty w zakresie użytkowania i patologii zwierząt laboratoryjnych.
Studia dają szeroką wiedzę lekarzowi weterynarii m.in. w prewencji, diagnostyce i terapii chorób zwierząt laboratoryjnych, egzotycznych (w tym płazów i gadów) oraz towarzyszących. Przygotowują do przeprowadzania zabiegów operacyjnych na zwierzętach laboratoryjnych oraz opieki lekarsko-weterynaryjnej przed i po tych zabiegach. Poszerzają wiedzę w zakresie badania i oceny warunków zoohigienicznych chowu oraz programowania i monitoringu żywienia zwierząt używanych do doświadczeń.
Program studiów zawiera też obszerne zagadnienia odnośnie do wybranej problematyki lekarsko-weterynaryjnej, zwłaszcza w zakresie patologii i terapii, dotyczącej zwierząt towarzyszących, w tym egzotycznych.
Planowany termin rozpoczęcia studium – II semestr roku akademickiego 2012/2013.
Osoby zainteresowane proszone są o pisemne zgłoszenie uczestnictwa na adres:
Kierownik Studium, prof. dr hab. Józef Szarek, Katedra Patofizjologii, Weterynarii Sądowej i Administracji, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, ul. Oczapowskiego 13, 10-719 Olsztyn, tel./faks 89 523 32 52, e-mail: szarek@uwm.edu.pl.
Więcej informacji o kursie i kosztach można uzyskać pod numerami tel. 89 523 32 52 i 89 523 33 49 oraz tel. kom. 604 341 243, a także na stronie internetowej: www.piwet.pulawy.pl/kslw, www.wet.uwm.edu.pl/o-wydziale/specjalizacje.
Zgłoszenie na studia powinno zawierać dokumenty przewidziane Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej (DzU z 28. 11. 1994 r., Nr 131, poz. 667):
O kolejności przyjęcia na studia decyduje staż pracy i uprzednio ukończone kursy specjalizacyjne oraz kolejność zgłoszenia.
Kierownik Studium zastrzega sobie możliwość przesunięcia terminu rozpoczęcia I semestru.
Kierownik Studium Specjalizacyjnego
Użytkowania i Patologii Zwierząt
Laboratoryjnych
Prof. dr hab. Józef Szarek
Dziekan Wydziału
Medycyny Weterynaryjnej
Prof. dr hab. Andrzej Koncicki