Aktualności

SZCZECINECKIE WARSZTATY WETERYNARYJNE 28.03.2020 – 29.03.2020

Data

6 lutego, 2020

Opis

Uprzejmie informuję, że w dniach 28-29 marca 2020r. w Silnowie w ramach Cyklicznych Szczecineckich Warsztatów Weterynaryjnych planowana jest kolejna już edycja warsztatów weterynaryjnych.

Warsztaty jak ich poprzednia edycja odbędą się w „Domu nad Jeziorem” w Silnowie nr 65. Chętnych proszę o zgłaszanie Swojego udziału do Biura Izby na adres: zachizba@send.pl w terminie do 28 lutego 2020r. wraz z potwierdzeniem wpłaty za uczestnictwo. Opłata dla członków naszej Izby wynosi 460 złotych, dla członków z innych Izb weterynaryjnych opłata za uczestnictwo wynosi 600 zł. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Koordynatorem z ramienia Rady jest lek. wet. Marzena Madej-Szklany . Warsztaty odbywają się zgodnie z planem załączonej agendy. Proszę uważnie zapoznać się z załączoną agendą. W ramach warsztatów zgodnie z agendą przewidziane są zajęcia praktyczne z ortopedii w których maxymalnie może uczestniczyć 25 osób. W sobotę zajęcia odbywają się bez podziału na grupy. W niedzielę osoby, które uczestniczą w warsztatach praktycznych z ortopedii nie biorą udziału w innych zajęciach.

Agenda oraz regulamin szkoleń wraz z klauzulą Rodo w załączeniu.

Poniżej informacja dot. tematyki warsztatów.

1.dr n. wet. Agnieszka Sikorska-Kopyłowicz- tematy związane z zaburzeniami pracy układu moczowego u psów i kotów – również jako manifestacja chorób „nienerkowych”. Między innymi poruszony będzie temat przewlekłej niewydolności nerek u kotów oraz jak unikać błędów w rozpoznaniu i leczeniu idiopatycznego zapalenia pęcherza moczowego. Studium przypadków klinicznych.

2. dr n. wet. Igor Bissenik- tematyka drugiego bloku będzie obejmowała zagadnienie związane z ortopedią. Zastosowaniem TPLO w leczeniu uszkodzeń więzadła krzyżowego doczaszkowego oraz zwichnięcia rzepki. Po wykładzie odbędą się zajęcia praktyczne z zabiegu TPLO na fantomach z drukarki 3D. Ilość miejsc na ćwiczenia ograniczona- max 25 uczestników na zajęcia praktyczne z ortopedii. W najnowsze zagadnienie i trendy z dziedziny ortopedii wprowadzi uczestników wykład dr n. wet. Jacka Mederskiego.

3. dr n wet. Patrycja Bednarz-Hebel – zagadnienia ściśle związane z kardiologią psów i kotów na podstawie przypadków klinicznych.

4. dr n. wet. Paula Dziubińska-Bartylak- zagadnienia związane z chorobami, profilaktyką oraz prawidłowym leczeniem. Gastroenterologia, choroby kanalika nosowo-łzowego, otologia królików. Chomicze ABC i Medycyna szczurów.”

Aby uzyskać więcej informacji na temat warsztatów, kliknij poniżej :

Informacja o Warsztatach SILNOWO 28-29.03.2020
Regulamin szkoleń
Klauzula informacyjna RODO

Inne Artykuły

Regaty

23 maja, 2024

Piknik 22.06.2024 r – Park Strzelecki w Krakowie

23 maja, 2024

Komunikat odnośnie „życia wet.”

22 maja, 2024
OILW rezygnacja z Życia Weterynaryjnego

Oświadczenie ws. Amvet

16 maja, 2024
W związku z licznymi skargami dotyczącymi kampanii informacyjnych podejmowanych na terenie miasta Kr...